Huobi Yakında Türkiye Pazarında!

Kripto Para Sektöründe Önemli Borsalardan birisi olan Huobi, geçtiğimiz hafta İstanbul’da bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte, Huobi’nin kıdemli yöneticileri yer alırken, aynı zamanda Türkiye’de Kripto para camiasının tanınan isimleri de bu etkinlikte yeri aldı.

Çok yakın bir tarihte Türkiye Pazarına hızlı bir hamle ile girmek isteyen Huobi kurucularından Mohit Davar, Huobi’nin çok yakın bir zamanda Türkiye pazarına en iyi stratejiler ile birlikte girmeyi hedeflediğini açıkladı.

“Huobi Global ekosistemini ve şirketin özel ürünlerini Türkiye’ye ve bu bölgeye getirmek istiyoruz. Planımız yerel kripto para topluluğuyla işbirliği yaparak, ürünlerimizi yerelleştirerek Türkiye’ye getirmek.”

Huobi MENA yetkilileri geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi genelindeki birkaç farklı ülkede çeşitli projelere imza attılar. Günümüzde Dubai, Mısır, Nijerya gibi bölgelerde çalışmalarını yürüten Huobi MENA, Türkiye’deki çalışmalarını da hızlandırmak istiyor. Mohit Davar etkinlik sırasında yaptığı açıklamalarda Huobi’nin Türkiye’ye tam olarak ne zaman giriş yapacağına dair net bir bilgi vermedi. Kendisinin konu hakkındaki açıklaması şöyle oldu:

“Size kesin bir tarih veremiyor olsam da bu konuyla ilgili çok sıkı bir çalışma yürüttüğümüzden emin olabilirsiniz. Umuyoruz ki bir sonraki etkinlikte kesin bir tarih belirlemiş olacağız.”

Mohit, Türkiye’de bulunan kripto camiasına, kendilerine yardım edebilecek, ortaklar aradığını da belirtmiş oldu.

Aynı zamanda Mahit Davar, Huobi, resmi blog sayfasında Türkiye operasyonları hakkında bir blog yazısı da yayınladı.

Mohit, Türkiye’de daha fazla ortağının olmasını ve yerel borsalarda, yerel müşteriler ile birlikte destek veren herkes ile işbirliği yapmak istediğini aktardı.

Huobi’nin yüksek Dash likiditesini düşününce, bu haberin bizi de çok heyecanlandırıldığını söyleyebiliriz.